Гевино

Ново во нашата БАКАЛНИЦА: IRose – Iron Rose Jewlery

Од денес, во нашата БАКАЛНИЦА можете да ја пронајдете и продавницата на IRose, работилница којашто нуди рачно изработен накит од епоксидна смола и полимерна глина. Приказната ни ја сподели нејзината сопственичка Ружица: “Мојата приказна со полимерна глина и епоксидна смола започна во  2023 година. Иако, неколку години претходно разгледував и обожував страни со таков накит, некогаш и се  прашував како ли се прави. Комбинацијата од глина и смолами е волшебство. Ова хоби ми е  еден вид на арт терапија и една остварена желба за нешто свое. Овај тип на накит е секогаш интересенда се изработува, бидејќи постојано има нови нешта што може да се научат и применат. Рачната изработка е загонетна. Несовршеноста е секогаш совршена”. Дознајте повеќе и зголемете го вашето катчесо овој прекрасен рачно дизајниран накит во нашата БАКАЛНИЦА во продавницата на IRose.

Петок е, доаѓа викенд, а тебе ти се пие вино со друштво?

Пролет, петок, крај на работната недела и работните обврски…Зарем има нешто поубаво? Има, пролет, петок и пакет вино од Гевино! … И тоа по промотивна цена! Нарачај си пакет вино од Гевино по твој избор ТУКА и очекувај го на врата во сабота за викендот да биде комплетен 🙂 Ќе звучиме како ТОП ШОП но […]

Зошто да подарите вино?

Подарувањето на вино е повеќе од обичен подарок, тоа е израз на внимание, почит и вредност. За многумина виното не е само напиток, па така чинот на подарување на вино може да има длабоко значење. Прво, виното е симбол на радост и здравје. Подарувањето на вино може да биде израз на среќа и добри вибрации […]

Виното и здравјето

Листата на придобивки од виното е навистина голема, секако доколку се консумира во мали количества. Докторите препорачуваат да се пие по една чаша вино дневно, бидејќи преминувањето на оваа граница може да се одрази негативно врз здравјето.Умерената консумација на вино превенира кардиоваскуларни заболувања, го намалува нивото на вкупен холестерол, ги подобрува когнитивните способности, ги зголемува […]

Вински пикантерии: Кое е најпродаваното вино во светот?

Некои вина стануваат повеќе од само напиток – тие се вистински великани во светот на гурманизмот и културата на уживање. Меѓу нив, едно вино се издвојува како вистински симбол на вкус и претставува иконскиот столб на винарската индустрија. Станува збор за виното “Château Lafite Rothschild”. Ова вино се произведува во Франција, во регионот Бордо, каде […]

Вечна дилема: Што се консумира повеќе во Македонија, вино или пиво?

Иако станува збор за два различно базирани алкохолни пијалоци, виното и пивото се конкуренти кога е во прашање консумацијата. Според статистичките податоци, во Македонија повеќе се консумира вино во споредба со пивото. Македонија е позната по својата богата традиција на винопроизводство, каде виното е дел од културата и обичаите на народот. Локалните винарии произведуваат различни […]

Каде да пронајдете персонализиран подарок full package на едно место?

Ви треба персонализиран подарок за претстоен настан? На роденден сте, имате подарок но немате персонализирана кутија? Ви здодеа да трчате низ цел град и низ 10 места само за да можете да составите еден персонализиран подарок? Има кутиии, нема вино. Има вино, нема ракија. Има кошници, нема чаши… Ви звучи познато? Во нашата физичка или […]

Гевино – број 1 онлајн продавница за вино во Македонија

Доколку го барате најдоброто вино од Македонија – вие сте на вистинското место! Ексклузивно во Гевино, го нудиме најдоброто македонско вино од еден од најдобрите македонски производители на вино, ВВ Риго Импекс – Маркудови Гевгелија. Со капацитет од над 20.000.000 литри, винаријата најголем процент од своето вино го извезува во Германија, а Гевино е ексклузивен […]

Се отвори Gevino Wine – прва персонализирана продавница за вино во Македонија

Гевино го прошири своето портфолио и со своја прва физичка продавница во центарот на градот. Во саботата, спроти Рамстор во Центар, се отвори Gevino Wine, прва персонализирана продавница за сортни македонски вина. Веќе добро познатите сорти на вина, Темјаника, Вранец и Хамбург Мускат, од сега , покрај во над 300 малопродажни објекти ширум Републиката, во […]

За празниците збогатете ја трпезата со изборот на вина од Gevino Wine со специјално и внимателно одбрани етикети

Идејата за Gevino Wine датира уште многу одамна од 2017- та година кога и официјално винаријата стартува со работа. Во моментот нивниот асортиман се состои од од пет сорти на вино:  Вранец, Смедеревка, Хамбург-Мускат и Мерло, а од неодамна на барање на голем дел од потрошувачите, тие додаваат уште една сорта бело вино, Темјаника.   Во пресрет на верските и новогодишни празници, кога виното […]

Изберете ги полињата што ќе се прикажат. Другите ќе бидат скриени. Повлечете и спуштете за да го преуредите редот.
 • Слика
 • SKU
 • Рејтинг
 • Цена
 • Акции
 • Достапност
 • Додади го во кошничка
 • Опис
 • содржина
 • Тежина
 • Димензии
 • Дополнителни информации
Click outside to hide the comparison bar
Споредете
Кошничка затвори