Гевино

ПРОДАВНИЦА:
📍Ул. Св. Кирил и Методиј бр.38 (спроти Рамстор)

БЕСПЛАТНА ДОСТАВА:
Над 1500 денари

Се отвори Gevino Wine – прва персонализирана продавница за вино во Македонија

Гевино го прошири своето портфолио и со своја прва физичка продавница во центарот на градот. Во саботата, спроти Рамстор во Центар, се отвори Gevino Wine, прва персонализирана продавница за сортни македонски вина. Веќе добро познатите сорти на вина, Темјаника, Вранец и Хамбург Мускат, од сега , покрај во над 300 малопродажни објекти ширум Републиката, во […]

За празниците збогатете ја трпезата со изборот на вина од Gevino Wine со специјално и внимателно одбрани етикети

Идејата за Gevino Wine датира уште многу одамна од 2017- та година кога и официјално винаријата стартува со работа. Во моментот нивниот асортиман се состои од од пет сорти на вино:  Вранец, Смедеревка, Хамбург-Мускат и Мерло, а од неодамна на барање на голем дел од потрошувачите, тие додаваат уште една сорта бело вино, Темјаника.   Во пресрет на верските и новогодишни празници, кога виното […]

Гевино поставува нова реалност: Огромен интерес за вината на Гевино

Гевино претставува вистинско освежување во македонската винска индустрија.  Уникатноста и квалитетот на нивните вина веќе полека но сигурно  станува нивен заштитен знак. Овој млад тим лани ги претстави специјално дизајниранитевина за слава  коишто подолго време се присутни по маркетите и веќе претставуваат прв избор за поводот за кој се наменети, а годинавапо мартовското претставување на […]

Изберете ги полињата што ќе се прикажат. Другите ќе бидат скриени. Повлечете и спуштете за да го преуредите редот.
 • Слика
 • SKU
 • Рејтинг
 • Цена
 • Акции
 • Достапност
 • Додади го во кошничка
 • Опис
 • содржина
 • Тежина
 • Димензии
 • Дополнителни информации
 • Атрибути
 • Прилагодени атрибути
 • Прилагодени полиња
Кликнете надвор за да ја скриете лентата за споредување
Споредете
Споредете ×
Ајде да споредуваме! Да продолжите со купување
Кошничка затвори