Гевино

Ново во нашата БАКАЛНИЦА: IRose – Iron Rose Jewlery

Од денес, во нашата БАКАЛНИЦА можете да ја пронајдете и продавницата на IRose, работилница којашто нуди рачно изработен накит од епоксидна смола и полимерна глина.

Приказната ни ја сподели нејзината сопственичка Ружица:

“Мојата приказна со полимерна глина 
и епоксидна смола започна во  2023 година. 
Иако, неколку години претходно разгледував 
и обожував страни со таков накит, 
некогаш и се  прашував како ли се прави. 
Комбинацијата од глина и смола
ми е волшебство. 
Ова хоби ми е  еден вид на арт терапија 
и една остварена желба за нешто свое. 
Овај тип на накит е секогаш интересен
да се изработува, 
бидејќи постојано има нови нешта што може 
да се научат и применат. 
Рачната изработка е загонетна. 
Несовршеноста е секогаш совршена”.


Дознајте повеќе и зголемете го вашето катче
со овој прекрасен рачно дизајниран накит во нашата БАКАЛНИЦА во продавницата на IRose.

Изберете ги полињата што ќе се прикажат. Другите ќе бидат скриени. Повлечете и спуштете за да го преуредите редот.
 • Слика
 • SKU
 • Рејтинг
 • Цена
 • Акции
 • Достапност
 • Додади го во кошничка
 • Опис
 • содржина
 • Тежина
 • Димензии
 • Дополнителни информации
Click outside to hide the comparison bar
Споредете
Кошничка затвори