Гевино

Гевино Носталгија

390 ден

Достапност: На залиха

Црвено суво трпезно вино од сортата Вранец.
Вранец: Се одликува со интензивно темно црвена рубинова боја,чист и препознатлив вински мирис и вкус.
Температура на служење: 15ºC – 17ºC.
Процент на алкохол: 11,5 %

Опис

Црвено суво трпезно вино од сортата Вранец.
Вранец: Се одликува со интензивно темно црвена рубинова боја,чист и препознатлив вински мирис и вкус.
Температура на служење: 15ºC – 17ºC.
Процент на алкохол: 11,5 %

Гледате: Гевино Носталгија 390 ден
Оценето 0 од 5
Додај во кошница
Изберете ги полињата што ќе се прикажат. Другите ќе бидат скриени. Повлечете и спуштете за да го преуредите редот.
 • Слика
 • SKU
 • Рејтинг
 • Цена
 • Акции
 • Достапност
 • Додади го во кошничка
 • Опис
 • содржина
 • Тежина
 • Димензии
 • Дополнителни информации
Click outside to hide the comparison bar
Споредете
Кошничка затвори