Гевино

Бесплатна достава за нарачки над 1500 денари

Гевино Траминец

390 ден

Достапност: На залиха

Опис

Суво трпезно вино од сортата Траминец.
Внимателно избрано директно од сончевите предели на југот.
Суво бело вино со златно-жолта боја, со препознатлив мускатен мирис и вкус на измeшани цветови и овошје.
Температура на служење: 10ºC – 12ºC.
Процент на алкохол: 12 %

Гледате: Гевино Траминец 390 ден
Оценето 0 од 5
Додај во кошница
Изберете ги полињата што ќе се прикажат. Другите ќе бидат скриени. Повлечете и спуштете за да го преуредите редот.
 • Слика
 • SKU
 • Рејтинг
 • Цена
 • Акции
 • Достапност
 • Додади го во кошничка
 • Опис
 • содржина
 • Тежина
 • Димензии
 • Дополнителни информации
 • Атрибути
 • Прилагодени атрибути
 • Прилагодени полиња
Кликнете надвор за да ја скриете лентата за споредување
Споредете
Споредете ×
Ајде да споредуваме! Да продолжите со купување
Кошничка затвори